BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Liepa yra nieko baisiai gero

Krizė šeimoj ištraukia į pirmą planą blogiausia ir geriausia, ką žmonės laiko užsislėpę. Paul Newman herojus taip sakė filme Cat On A Hot Tin Roof. Čia ne apie piniginę krizę. Gal, gali būt, kad geriausia ir blogiausia. Man kažko darosi ne visada lengva atskirt, kur normali nekalta isterija, o kur jau kraštutinumas. Nu bet renkam uogas ir gerai būna, miške pradedi veblent rusiškai tik tada, kai įkėblini į duobę ir išpili pusę kibiriuko ant samanų. Rimtai! Terapija ar kažkas geresnio.

Neseniai pirmą kartą suabejojau, ar Arvydas turi gerą širdį, ar tik porą per vargus įkaltų vertybių. Bet tai čia nieko pagrįsto iš tikrųjų.

2011-ų vasaros tiesa ta, kad renkam uogas. Vis tik Rūta, Graikija ir aš turim šį tą bendro. Sakau “šūdas ir tragedija” uodams kapojant nugarą ir rankas. Mėlynės mažos ir retos, priežastys ir aplinkybės absurdiškos - iki tiek, kad pakyla nuotaika, ir turguj… Tiek intriguojančių veikėjų. Vienos pardavėjos mergaitė tokia graži, kad pasišoviau kada nufotografuot, reiks apsimesti profesionalu!

Dar nusprendėm išgirst Tiesto.

Vykiui (pusbrolis) sakau, kad mudvi bėgam nachui nuo problemų. O jis: “as nebegsiu, i will stand and fight with the bad things”. Minutę kitą pavydu, nors žinau, kad aš sėdžiu ant kitokios veislės mėšlo krūvos.

Dabar rašyčiau baisiai daug ir baisiai atvirai, bet, aišku, nereikia daryt tokių dalykų. Po ilgos pertraukos buvau Vilniuj dėl stojamojo. Smarkiai pasigailėjau, kad nepaprašiau pažįstamo palydėti kur reikėjo. Miesto judėjimas biški glumino, bet nenervino, natūralu juk. Dabar veikiu mažus dalykėlius ir galvoju didelius. Tas filmas… Mūsų. Tankėjantys idėjų rezginiai. Tikrai negalvojau, kad galiu rast tiek minčių ir vaizdų kombinacijų. Visiškai nusišnekėjau aklai nusprendusi projektėlio įgyvendimo pabaigos laiką. Tikrai ne šią vasarą. Kai kaime klausau Blur dainų per supuvusias Acme kolonėles, kiekvieną kartą lyg persirikiuoju. Pagerėja rega, skirta matyti kultūrą. Paskutinį kartą taip jaučiausi skaitydama Ficdžeraldo “Švelni naktis”. Jaunai iliteratei nėra nieko džiaugsmingiau, nei būti pakylėtai aukštos vertės meno.

Atmetu nesutvarkytas problemas, atmetu pinigų stygių, atmetu durno filmo planus, atmetu nesusišnekančius šeimoj, atmetu, kas iš tiesų mane gąsdina, - ir lieka toks aiškus, nors ir negarsus, iš keleto balsų - mūsų, mūsų - susidedąs krizenimas. Tikriausiai iš visų išvardintų dalykų. Pasistengusi pasijuntu it Kusturicos filme: apsupta akių nebadančio nepritekliaus, skubos, isterijos ir absurdo. Gal tada ir nieko tragiško taip būti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

2 Responses | “Liepa yra nieko baisiai gero”

  1.   neinteligentiška rašo:

    labas, kadangi tavęs nei sugausi nei pagausi,tai noriu biški pasisakyti,kad ištrynus seną blogą išsikrausčiau čia- http://www.alergijos.blogspot.com, nes blogų sesėms reik palaikymo! o kur tu?

  2.   proz rašo:

    buvau biškį apleidus blogus. paskaičiau dabar tavo įrašus, tai labai faina pasidarė. “Jaunai iliteratei nėra nieko džiaugsmingiau, nei būti pakylėtai aukštos vertės meno.” hehe :) geri tekstai dar biškį priverčia išlipti iš duobių. bent pašokti į viršų. o liepa tikrai yra nieko baisiai gero.

Leave a Reply