BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Never Clever

Per LTV mačiau ateitininkų žygį į Šiluvą. Ir aš nesupratau. Ar jie meluoja? Ar jie tikrai galvoja taip, kaip kalba? Pasisukau į mamą ir pasakiau, kad galinti nesijaudint dėl bažnyčių tuštėjimo meto, nes štai auga nauja karta, kuri vaikščios į mišias. Mama atsakė, kad tai labai mažas būrys, laisvai telpa į teliko ekraną. Ar jie visi kalba tai, ką galvoja? Buvo taip keista stebėti ir klausytis.

Atsimenu seniai skaičiusi sieninio kalendoriaus lapelyje: “Jeigu nenorite sukelti betikslių diskusijų ir ginčų audros prie stalo [šventės ar bet kokio kito pasisėdėjimo metu], venkite kalbų religijos, politikos ir sekso temomis.” Nesu gyvenime mačiusi, kad šnekos apie seksą būtų įžiebę debatus, tad šitą, patirties lobynais remdamasi, drąsiai keičiu vaikų auklėjimu.

Šitaip kimarindama per dienas galėčiau ir nueit į bažnyčią kada, visgi (ar rašoma kartu, ar atskirai) ten jaučiuosi gerai (nepainioti su būdvardžiu “gera”). Nežinau. Kažin, ar būtų 100% nuoširdu.

Vėl drabužiai aplipę šuns plaukais. Vakar su Rūtele gražiai praleidom dieną. Amerikoniškai. Du šunys, saulė, jokių striukių, sumuštiniai gamtoj. Kalbėjom daug, nieko neatsimenu.

Ar atsimenat, kai rašiau, jog mano kaimynas Petras yra vaidinęs senam lietuviškam filme? Taigi va - 1974 m. Marijono Giedrio “Perskeltas dangus”. Sakė tik vienoj scenoj pasirodė, kažkokį veiksmą atliko ir gavo berods 40 rublių. Filme vaidino Šurna, Rumšas, Bigelytė.

Alytuj remontai ant kiekvieno kampo, Alytuj karšta, Alytuj kai kur jau žydi vyšnios, o gal vis tik slyvos. Ką aš žinau. Visko daug. Manęs daug, kitų daug, muzikos daug, vaizdų daug. Kur energija?

Ateitininkų veidai jauni ir šviesūs, merginos be makiažo, plaukai nubraukti nuo kaktos. Kažko nesuprantu, o gal tiesiog nelabai rūpi.

Patiko (0)

Rodyk draugams

16 Responses | “Never Clever”

 1.   deathblow rašo:

  bim bam, aš irgi mačiau vieną žydinčią vyšnią/slyvą Alytuj ;)

 2.   alkoholikairnieksai rašo:

  šitas įrašas paskatino mane pagooglinti apie tuos tik pusę ausies girdėtus ateitininkus. googlindama valgiau pietus. dingo apetitas, į dietos naudą.
  “JAS (Jaunų Ateitininkų Sąjunga) vienija 10-14 metų amžiaus moksleivius ateitininkus”. Kaip 10-metis, net nesuprasdamas, kas yra religija, gali priklausyti bet kokiai religinei organizacijai, jau vien tai iš pagrindų neteisinga. liūdna žo.

 3.   alkoholikairnieksai rašo:

  “Ateitininkų organizacija turėtų tapti patrauklia ir realia alternatyva šiuolaikinei neturinčiai aiškios vertybinės krypties postmodernistinei jaunimo kultūrai, individualizmui bei vertybiniam reliatyvizmui”.

  :((( jie for ryl?

 4.   skvotere rašo:

  “neturinčiai aiškios vertybinės krypties”

  should i scratch my head or

  man nepikta. man tik atrodo, kad tai nemažas žingsnis tolyn nuo realybės.

 5.   skvotere rašo:

  dieta? kaip normaliose diskusijose apie religiją ir tikėjimą neturėtų būti minimas žodis “dievas”, taip sveikoj gyvensenoj (turint galvoj maistą, ne cigaretes ar alų, šiukštu) neturėtų būti žodžio “dieta” ;)

 6.   pūkelis rašo:

  nu kaip jūs nesuprantat. kiekviena organizacija, o ypač religinė, yra bendruomenė. ten gauni supratimą, palaikymą, veiklos, bendravimą - tai ko nori beveik kiekvienas žmogus. žmonės ten ateina arba dėl panašių vertybių, arba dėl aplinkybių arba dėl kokių nors kitokių priežasčių, kartaiv visiškai nesusijusių su jų požiūriu arba jau turimom vertybėm. o tos vertybės.. arba būdamas toj bendruomenėj įsijauti ir pasiduodi siūlomom, arba pasiimi tai kas tau iš tos organizacijos reikalinga arba tiesiog pabūni, įvertinti kaip ten viskas ir jei tau tai netinka eini velniop. viskas labai natūralu. niekas juk neverbuoja stipriai priklausyt kažkokiai tai bendruomenei, ir nu, man atrodo, jau geriau tos vertybės kurias siūlo religinės organizacijos negu visiškas jų neturėjimas. vaikai gi ten tikrai nebūna dėl dievulio;) o kai užauga ir pradeda mąstyt tai patys ir pasirenka į kurią pusę eit.

 7.   skvotere rašo:

  bet žinai, pūkas, tos laidos metu buvo tiek kartų pasakytas žodis “dievas”, kad man pasidarė nejauku.

 8.   pūkelis rašo:

  ai nu;D tai taip neturėtų elgtis. net tikybos mokytojus dabar moko taip, kad kuo mažiau sakytų šitą žodį. dėl to net yra išleistas naujas įsakymas visiems seniems tikybos mokytojams arba eit į pensiją arba studijuot iš naujo;D ir čia visai rimtai

 9.   alkoholikairnieksai rašo:

  taigi plauna ten vaikam smegenis, paskui debilai išauga, pažiūrėk filma Jesus Camp.

 10.   pūkelis rašo:

  nu jau nu jau. nu man neišplovė. ir dar va visai normali išaugau.

 11.   skvotere rašo:

  nenoriu žiūrėt Jesus Camp, verčiau bet ką su Brando, kur jis vilki kuo mažiau drabužių

 12.   alkoholikairnieksai rašo:

  vien kai vaikams meluoja apie “pragarą” ir “rojų” tai jau yra smegenų plovimas, turintis rimtų pasekmių.
  aš ir nežiūrėjau Jesus Camp, kaip ir Sermian Film, too much ;)

 13.   heyangele rašo:

  man tai, pamenu, visada nuo vaikystės keistai skambėdavo tas žodis su savo reikšme “ateitininkai”, nes asocijavosi su ateistais (beveik bendra šaknis!). šiandien buvo surašinėtoja atėjus, turėjau progą pasižymėt, kad nepriskiriu savęs jokiai religinei bendruomenei. gerai, kad tėtis su močiute negirdėjo, baisiai susinervavę būtų. mama nieko nesakė.

 14.   skvotere rašo:

  aiste, tu netiki, kad egzistuoja galimybė/tikimybė, jog už savo gyvenimus teks atsakyti - kažkur, kažkada, kažkaip? gal taip, kaip dar niekas nesuvokė. vėlgi tie atgyvenę žodžiai. pragaras, rojus. dangaus vartai.

  biblija tai viena didelė metaforų krūva, nieko iš ten negalima imti už gryną pinigą ir pažodžiui, bet tai nereiškia, kad ta knyga yra niekalas. taip ir su gerų-blogų žmonių skirstymu į dvejas skirtingas vietas po mirties.

  heyheyhey, aš tai nesivarginu labai kažką ten su šeima diskutuot tikėjimo tema. nea. nei man to reikia, nei jiems. priėmiau sakramentus kaip liepta. viskas ok ir viskas neįdomu.

  žinai, kai neturiu kompiuterio po ranka, naudojuosi telefono teikiamu interneto ryšiu. tai kai įsijungi operos naršyklę, būna pradinis adresų puslapis su septyniomis žymomis. tai viena yra tavo blogas. čia sakau dėl to, kad nepamiršau, jog po šitiekos laiko vis dar skaitai ką rašau ir mėgsti (AR KAŽKĄTAI ;). nes mėgstu ir aš.

 15.   alkoholikairnieksai rašo:

  tikėjimas (ne religingumas) yra formuojamas laikui bėgant, ir aš asmeniškai manau, kad tai yra suaugusio ar bent jau PAaugusio žmogaus reikalas, tėvai daugiausia, ką gali padaryti, tai papasakot apie religijas, o ne užštampuot savosios religijos dogmas su visais rojais, pragarais, reinkarnacijom, karmom, nes tai tik subalamūtija vaiką ir prikuria jam daugybę neracionalių baimių.
  kuo tikėsi užaugęs - tavo reikalas. tikiu, kad rojus/pragaras ir karma daugeliui padeda būti geresniais. dėl to man nei šilta, nei šalta. aš visą šitą kalbą pradėjau tik konkrečiai dėl vaikų, nes man labai pikta, kad jie įstumiami į tą visą košę, kuriai yra dar tikrai per maži. ir aš manau, kad religija supaprastina auklėjimą, bet tai toli gražu nėra gerai.

 16.   skvotere rašo:

  taip. vaikai yra maži nuostabūs ateiviai, kol suaugusieji nepradeda jų formuoti pagal savo atvaizdą. taip.

Leave a Reply